گروه صنعتی تبریز فلز به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه تولید و طراحی درب، پله و نرده و با ایجاد نوآوری و ارتقا کیفیت محصولات توانسته در این مدت زمان رضایت مشتریان را بدست آورد

Instagram feed

09148905695 info@tabrizfelez.com

وبلاگ

خانهاخبار و مقالاتنگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC
نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

راهنمای نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

نگهداری درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی

نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC : برای این که طول عمر مفید درب و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی را افزایش دهیم. و علاوه بر آن، زیبایی و درخشندگی آن را حفظ کنیم. لازم است به برخی نگات و دستورالعمل‌ها در نگهداری درب و پنجره یو پی وی سی توجه و دقت داشته باشیم.

– روغن کاری

یکی از مهم ترین نکاتی که در نگهداری درب و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی باید به آن دقت و توجه داشت روغن کاری است. روغن کاری کردن در همه نوع از درب‌ها و پنجره‌ها لازم و ضروری است. اما در این نوع پنجره ها روغن کاری باید با استفاده از روغن‌های رقیق انجام شود. از جمله روغن‌های رقیقی که برای روغن کاری درب و پنجره دو جداره مناسب است، می‌توان به روغن چرخ خیاطی اشاره کرد. قطعات یراق آلات درب و پنجره دو جداره را در بازه زمانی سه الی. شش ماه بر اساس میزان استفاده روغن کاری کنید. این کار موجب حرکت روان و باز و بسته شدن راحت تر و آسان تر درب و پنجره دو جداره خواهد شد.

– شستن درب و پنجره و نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

از دیگر مواردی که می‌تواند برای نگهداری و افزایش عمر مفید درب و پنجره دو جداره انجام داد، شستن آنها است. با این حال، باید دقت داشت، که شستن درب و پنجره‌های دو جداره بسیار حساس و کاری دقیق است. بنابراین باید با نحوه شستن و تمیز کردن درب و پنجره دو جداره آشنایی کامل داشت. علاوه بر این با استفاده از آب و صابون به صورت منظم و هر چند ماه یکبار لاستیک‌های درزگیر پنجره را شستشو دهید. به این وسیله موجب افزایش طول عمر لاستیک‌های درزگیر درب و پنجره دو جداره خواهید بود. دقت داشته باشید، که انعطاف پذیری و نرم لاستیک‌های درب و پنجره دو جداره سبب عایق بندی بهتر شده و موجب راحتی باز و بسته شدن آن می‌گردد. در حالی که با گذشت زمان گرد و خاک در درب و پنجره دو جداره می‌نشیند. و از این رو، موجب خشک شدن آن می‌گردد.

درزگیری درب و پنجره دوجداره
بیشتر بخوانید

– شعله آتش، کبریت، جوش و غیره نباید به آن نزدیک کرد

 این پنجره‌ها و درب‌ها با وجود این که بسیار مقاوم هستند، ولی از حساسیت بسیاری برخوردارند. در صورتی که شعله آتش به آنها نزدکی کنید. و در محل و نزدیکی آنها جوش کاری داشته باشید، به احتمال زیاد این درب و پنجره‌ها آسیب خواهند دید. بنابراین از انجام چنین کاری‌هایی پرهیز کنید و در این شرایط مراقبت درب و پنجره باشید.

– نکندن برچسب‌های محافظ روی درب و پنجره دو جداره

در بسیاری از مواقع درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی بر روی ساختمان و منزل نصب می‌شود. در حالی که هنوز کارهای ساخت و ساز و دیگر کارها به پایان نرسیده است. در چنین شرایطی نباید، عجله کرد و بر چسب‌های روی درب و پنجره را کند. در این شرایط برای این که درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی آسیب نبیند، بهتر است، از کندن برچسب‌های آن خودداری کنید. باید تا زمانی که تمام کارهای ساختمانی و کارهایی که احتمال آسیب زدن . به درب و پنجره وجود دارد، پایان بپذیرد. و سپس اقدام به تمیز کردن و کندن بر چسب‌ها نمود.  همچنین اگر ساختمان در حال کار می‌شود. برای این که درب و پنجره آسیب نبیند، بهتر است بر روی آن یک پارچه و پلاستیک و غیره بندازید. تا به این صورت مانع از آسیب دیدن درب و پنجره دو جداره شوید.

– استفاده از آب و صابون برای تمیز کردن و نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

درب‌ها و پنجره‌های یو پی وی سی هم مانند همه انواع درب‌ها و پنجره‌های دیگر، نیاز به تمیز کردن و نظافت دارد. چرا که این گونه از درب‌ها و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی با گذر زمان دچار آلودگی، کثیفی و غیره می‌شوند. ولی با این حال، باید دقت داشت. که برای تمیز کردن و شستن درب و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی بهتر است از صابون و آب ولرم استفاده کنید. به هیچ عنوان از مواد ساینده و شیمیایی مانند شیشه پاک و غیره برای تمیز کردن و شستن درب و پنجره‌های دو جداره استفاده نکنید.

درب لیزری یا cnc در یاسوج
بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم