گروه صنعتی تبریز فلز به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه تولید و طراحی درب، پله و نرده و با ایجاد نوآوری و ارتقا کیفیت محصولات توانسته در این مدت زمان رضایت مشتریان را بدست آورد

Instagram feed

09148905695 info@tabrizfelez.com

وبلاگ

خانهاخبار و مقالاتنحوه روغن کاری درب ضد سرقت
روغن-کاری-درب

نحوه روغن کاری درب ضد سرقت

روغن کاری درب ضد سرقت

پس از خرید درب های ضد سرقت به منظور افزایش طول عمر و کارایی این محصولات نیاز به نگهداری دارند. از جمله نگهداری های این درب ها می توان به تمیز کردن و روغن کاری درب ها، رگلاژ درب ضد سرقت و یا رنگ نمودن درب اشاره کرد.

روغن کاری درب ضد سرقت کار زمان بری نمی باشد. اما می تواند عمر مفید درب و قفل ضد سرقت شما را مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

از درب های ضد سرقت به منظور بالا بردن ایمنی منازل و آپارتمان های مسکونی استفاده می گردد. مراقبت از درب های ضد سرقت اهمیت بسزایی دارد. زیرا باعث می شود درب دوام بیشتری داشته باشد. و در طول زمان زیبایی خود را حفظ کند. یکی از مهم ترین مراحل نگهداری از این نوع درها، روغن کاری است.

سفت شدن زبانه قفل

دلیل گیر کردن کلید داخل قفل و سفت شدن زبانه قفل مسلما وجود گرد و غبار است. برای روان شدن قفل درب آپارتمان و حیاط و مغزی درب ضد سرقت می توانید اقدام به باز کردن آن کنید. و روغن کاری قفل درب ضد سرقت و درب حیاط کنید. با توجه به وجود گرد و غبار داخل مغزی قفل درب ضد سرقت به راحتی می توانید از پمپ هوای کوچک برای تمیز کردن آن استفاده نمایید.

روغن-کاری-درب-2 (1)

مقاومت درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت به علت مقاومت و استحکام بالایی که دارند. در برابر ضربه مقاومت بالایی دارند. اگر درب های ضد سرقت به درستی نگهداری نشود. می توان گفت که عمر مفید استفاده از آن ها کاهش چشمگیری می یابد. به همین علت است که نگهداری و مراقبت از درب ضد سرقت اهمیت بسیاری دارد. بهترین گزینه برای محافظت از ساختمان و آپارتمانمان درب ضد سرقت می باشد. و  دارای ایمنی بالایی است. و همچنین در زیبایی فضای خانه تاثیر زیادی دارد. و همچنین مراقبت از درب ضد سرقت باعث حفظ زیبایی و دوام و افزایش بیشتر درب ضد سرقت خواهد شد.

درب ریلی
بیشتر بخوانید

مواردی که درب ضد سرقت نیاز به روغن کاری دارد

برای اینکه راحت تر متوجه شوید که در به روغن کاری نیاز دارد یا نه، باید به صدای درب هنگام باز و بسته شدن گوش دهید. در صورتی که درب اصطلاحا صدای جیر جیر تولید می کند. یعنی زمان آن است که لولا و قفل درب خود را روغن کاری نمایید. یکی دیگر از علامت های نشان دهنده نیاز درب ضد سرقت به روغن کاری، به سختی باز و بسته شدن درب می باشد.

نحوه تمیز کردن توپی قفل درب ضد سرقت

  • ابتدا با پمپ هوا کوچک گرد و غبار داخل سیلندر قفل درب ضد سرقت را بگیرید.
  • با استفاده از اسپری روغن و ریختن آن داخل مغزی قفل درب ضد سرقت باعث روان شدن قفل شوید.
  • با چرخاندن کلید داخل مغزی به راحتی گیر قفل از بین خواهد رفت.

روغن-کاری-درب-3 (1)

نحوه باز کردن مغزی قفل درب ضد سرقت و روغن کاری آن

  • ابتدای کار اقدام به باز کردن مغزی قفل درب ضد سرقت با باز کردن پیچ آن کنید.
  • مرحله دوم در آوردن کل قفل درب ضد سرقت و اسپری کردن آن با روغن مخصوص است.
  • با روغن چرخ هم قسمت زبانه قفل را روان نمایید.

روغن کاری لولا درب ضد سرقت

برای روغن کاری لولا درب ضد سرقت، از روغن به گونه ای استفاده کنید که کاملا در لولا نفوذ کند. به همین دلیل بهتر است روغن مخصوص را بر روی لولا اسپری کنید. و یا از ظرف های مناسبی که دهانه باریکی دارند. برای این کار استفاده نمایید. حالا درب را چندین بار باز و بسته کنید. و مطمئن شوید که صدای جیر جیر از بین رفته است. پس از اتمام کار با استفاده از یک دستمال کاغذی یا پارچه ای، روغن های اضافی و سایر آلودگی ها را از روی لولا تمیز نمایید.

درب فلزی فرفورژه در اهواز
بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم