گروه صنعتی تبریز فلز به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه تولید و طراحی درب، پله و نرده و با ایجاد نوآوری و ارتقا کیفیت محصولات توانسته در این مدت زمان رضایت مشتریان را بدست آورد

Instagram feed

09148905695 info@tabrizfelez.com

وبلاگ

خانهاخبار و مقالاتمزایا و معایب درب فلزی و چوبی
مزایا-درب-فلزی-و-چوبی

مزایا و معایب درب فلزی و چوبی

مزایا و معایب درب فلزی و چوبی

استفاده درب در ساختمان جزء موارد واجب بوده و جایگزینی ندارد پس بهتر است در انتخاب درب مناسب ساختمان کمی تحقیق کنید تا یک درب خوب انتخاب کنید. اغلب برای درب ورودی ساختمان ها از درب فلزی یا چوبی مورد استفاده قرا می گیرد. در نظر اول شاید به نسبت سلیقه و طراحی هر کدام انتخاب شده باشند. ولی درب چوبی و فلزی هر کدام مزایا و قابلیت های خاص خود را دارند.

مقایسه استحکام درب آهنی و چوبی

همانطور که می دانید در ساخت سازه های بزرگ در همه جای دنیا از فلزات به کار می برند. و درم این مورد به هیچ کسی استحکام فلزات پوشیده نیست، به همین علت معمولا درب فلزی از لحاظ دوام و استحکام مورد تایید بوده و نسبت به چوبی که مشخص نیست پیچ یا میخ آن چقدر دوام بیاورد یا اصلا خود چوب بشکند. اما با ضربه و فشار روی آهن مقداری خم شده و تغییر حالت می دهد.
امروزه استفاده از چوب برای طرح های زیبای درب باب می باشد. اما قیمت آن قیمت بسیار گران تر از درب آهنی است. آهن از جمله ارزان ترین فلزات در جهان می باشد به همین علت اغلب اولین فلزی است که مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا-درب-فلزی-و-چوبی

دلایل انتخاب درب فلزی

درب های فلزی به دلیل شکل پذیر بودن خوب آهن و قیمت مناسب آن در طرح و سبک های کلاسیک تا مدرن طراحی و به تولید میرسند، استفاده از درب فلزی در جهان بسیار اهمیت داشته و به دلیل عمر زیاد صرفه اقتصادی بیشتری دارد.
از مواردی که می توان برای درب آهنی نام برد درب فرفورژه می باشد که در جهان بسیار زبانزد و مشهور می باشد، در ایران نیز این نوع درب از جمله درب های لوکس و زینتی می باشد که به عنوان درب ویلایی نیز استفاده می شود.

درب یک و نیم لنگه
بیشتر بخوانید

رنگ کردن درب

هم درب چوبی و هم درب آهنی رنگ پذیری هستند. و فقط نوع رنگ به کار رفته در آن ها با هم تفاوت دارد. رگه های موجود در چوب زیبایی بخش آن بوده به همین دیلیل از لایه های محافظ بی رنگ روی چوب مورد استفاده قرار می گیرد. تا به صورت عایق روی آن قرار بگیرد. و طرح روی آن برای افراد قابل مشاهده باشد. ولی آهن به دلیل شکل پذیر بودن و به هم پیوستن با قطعات ریزتر شاید تنوع رنگی بالایی بطلبد تا به زیبایی خود بیافزاید.

دلایل انتخاب درب چوبی

فرم دهی و تغییر شکل قطعات تشکیل شده در درب چوبی بسیار ساده تر از درب های آهنی است، وزن چوب و چگالی آن کمتر از آهن بوده ولی برای افزایش استحکام آن از چوب هایی با ضخامت بالا استفاده می شود.
درب های چوبی معمولا به عنوان درب لوکس شناخته می شوند و از فلزاتی به عنوان تزئین و یراق در آن ها استفاده می شود.
برای ساخت این نوع درب از چوب راش و بلوط که دارای استحکام خوبی دارند استفاده می شود، چوب به دلیل خصوصیات خاص خود از نظر حرارت و صدا عایق بوده به همین دلیل درب های چوبی نیز از این خصوصیات بهره می برند.

ارسال دیدگاه

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم