گروه صنعتی تبریز فلز به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه تولید و طراحی درب، پله و نرده و با ایجاد نوآوری و ارتقا کیفیت محصولات توانسته در این مدت زمان رضایت مشتریان را بدست آورد

Instagram feed

09148905695 info@tabrizfelez.com

وبلاگ

خانهاخبار و مقالاتعوامل قیمت درب فلزی
عوامل قیمت درب فلزی

عوامل قیمت درب فلزی

عوامل تاثیرگذار در قیمت درب فلزی نفر رو

بدیهی است قیمت نهایی درب فلزی با توجه به عواملی از قبیل وزن، ابعاد و طرح درب تعیین می گردد. در ادامه به بررسی دقیق این موارد می پردازیم.

وزن درب فلزی

از آنجایی که دربهای فلزی از آهن ساخته می شوند؛ معمولاً وزن بالایی دارند. میزان آهن مصرفی برای ساخت درب در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است. به عنوان مثال یک درب فلزی ورودی یا اصطلاحاً نفررو با ابعاد استاندارد 1.20 متر ( عرض) در 2.5 متر ( ارتفاع) و طراحی ساده ؛ وزنی در حدود 100 تا 120 کیلوگرم دارد. در حالیکه وزن درب های فرفوروژه در ابعاد استاندارد در حدود 55 تا 75 کیلوگرم می باشد. در نتیجه طرح درب، وزن آن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بدیهی است درب های دو لنگه ابعاد بزرگتر و وزن بیشتری دارند.

بنابراین یکی از فاکتورهایی که به هنگام محاسبه قیمت در نظر گرفته می شود، وزن آهن بکاربرده شده در ساختار درب است. در حال حاضر ( بهمن ماه 1399) قیمت هر کیلوگرم آهن در حدود 23.000 تومان می باشد.

طرح درب فلزی ورودی ساختمان

درب فلزی مدرن دارای طراحی ساده و فاقد جزئیات می باشد. قیمت درب فلزی ساده حیاط در مقایسه با مدل های طرح دار پایین تر است. با اینحال میزان آهن مصرفی در مدل های ساده نسبتاً بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال هزینه ساخت درب های ساده به ازای هر کیلوگرم در حدود 10.000 تا 15.000 تومان می باشد.

درب فلزی برش لیزری علاوه بر اینکه ظاهری زیبا دارد، قیمت مناسب تری در مقایسه با درب های آهنی طرح دار دارند. این درب ها دارای اشکال برجسته هستند، در نتیجه اگر علاقه ای به درب های ساده ندارید درب لیزری گزینه مناسبی می باشد.

اصول کلی استخراج فلزات
بیشتر بخوانید

رنگ درب های فلزی

کیفیت رنگ تاثیر زیادی در قیمت نهایی درب های فلزی دارند. رنگ های معمولی و پودری کوره ای از جمله رایج ترین گزینه ها برای این دربها هستند. هر دوی این رنگ ها کیفیت خوبی دارند، با این تفاوت که ضخامت رنگ های پودری کوره ای بیشتر است. قیمت رنگ پودری در مقایسه با رنگ معمولی کمتر می باشد، اما هزینه رنگ آمیزی و تجهیزات مورد نیاز آن موجب افزایش هزینه می گردد.

نوع رنگ آمیزی درب کیفیت آن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. پیش از شروع کار باید سطح درب از هر گونه ذرات و آلودگی ها پاکسازی شود. برای این امر می توان از روش سندبلاست بهره برد. بدین صورت که با بهره گیری از ذرات ساینده مانند مس و یا شن می توان سطح درب را پاکسازی نمود. این فرایند نیازمند فشار هوا می باشد تا درب کاملا صاف و صیقل شده و آماده رنگ شود.

رنگ آمیزی در سه مرحله پرایمر، لایه میانی و در پایان لایه نهایی انجام می گیرد. این مراحل باید با دقت بالا انجام گردد تا کیفیت درب زیر سوال نرود.

یراق آلات درب

یراق آلات در برندهای مختلفی در بازار موجود بوده که هر کدام از نظر جنس، کیفیت و قیمت متفاوت هستند. از آنجایی که این درب ها در معرض هوای آزاد، رطوبت و تردد بالا می باشند، بهتر است یراق آلات مرغوب تهیه گردد. این امر نیز قیمت نهایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه حمل و نصب درب

هزینه حمل درب را کارفرمای محترم پرداخت می نماید. علاوه بر این، اکثر تولیدکنندگان هزینه نصب را نیز در فاکتور یا قرارداد نهایی لحاظ می نمایند. هزینه نصب این درب ها از 300.000 تا 500.000 تومان می باشد.

درب لیزری یا cnc در تبریز
بیشتر بخوانید

انواع درب فلزی پارکینگ

درب های پارکینگ بزرگ هستند و به طبع وزن آهن بکار گرفته در آن ها نیز بیشتر خواهد بود. اکثر دربهای پارکینگ دارای سیستم اتوماتیک هستند که شامل جک و موتور می باشد. این امر می تواند به عنوان هزینه های جانبی، قیمت نهایی را افزایش دهد. انواع دربهای پارکینگ به شرح زیر هستند.

درب پارکینگ لولایی بیرون بازشو و داخل بازشو: این درب ها همانطور که از نامشان پیداست، دارای لولا هستند و به نام بازویی نیز شناخته شده اند. درب های لولایی قابلیت طراحی به شکل بیرون بازشو و داخل بازشو را دارند.

درب لولایی سقفی : این درب ها از قسمت بالا مجهز به لولا بوده و به سمت سقف باز می شوند. درب های سقفی نیازمند سیستم اتوماتیک هستند.

درب های ریلی : این درب ها بر روی ریل قرار گرفته و به سمت چپ یا راست باز و بسته می شوند.

ارسال دیدگاه

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم