گروه صنعتی تبریز فلز به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه تولید و طراحی درب، پله و نرده و با ایجاد نوآوری و ارتقا کیفیت محصولات توانسته در این مدت زمان رضایت مشتریان را بدست آورد

Instagram feed

09148905695 info@tabrizfelez.com

وبلاگ

خانهاخبار و مقالاتدرب چوبی محکم و باکیفیت
درب چوبی محکم و باکیفیت

درب چوبی محکم و باکیفیت

انواع درب چوبی

یک درب چوبی محکم و باکیفیت از لحاظ تکنیک های نجاری به 4 نوع دسته بندی می شوند

  • قید عمودی چفت شده در قید برآمده ی افقی
  • وادار های افقی و عمودی به همراه مهاربند جانبی
  • ترکیب وادار های در هم فریم شده به همراه مهاربند جانبی
  • درب فریم قاب دار

1-قید عمودی چفت شده در قید برآمده ی افقی

در این تکنیک برای ساخت یک درب چوبی محکم و باکیفیت ابتدا قید ها یا وادارهای عمودی در کنار هم قرار داده می شوند و سپس قید های افقی آن ها در کنار هم سفت چسبانده می شوند. پهنای پیشنهادی قید های عمودی در این تکنیک 1 تا 1.5 سانتیمتر و قطر چوب 20 تا 30 میلیمتر  است. پهنای پیشنهادی قید های افقی 1 تا 2 سانتیمتر و قطر چوب 25 تا 30 میلیمتر مناسب است. این نوع درب ها برای اوپنینگ یا ورودی های باریک مناسب است.

2-وادار های افقی و عمودی به همراه مهاربند جانبی

در ساخت درب چوبی محکم و باکیفیت چند قید به عنوان مهاربند جانبی روی قید های افقی و عمودی متصل می گردد. پهنای پیشنهادی این مهار بند ها از 1 تا 1.5 سانتی متر و قطر چوب آن 25 تا 30 میلیمتر می باشد. مهاربند ها باعث فشرده شدن بیشتر درب می گردد. لازم به ذکر است این نوع درب ها برای ورودی های بزرگ مناسب می باشد.

3- ترکیب وادار های در هم فریم شده به همراه مهاربند جانبی

مستحکم ترین درب از نوع درب چوبی محکم و باکیفیت این نوع درب می باشد که هم به وسیله ی بائو و پاسار در هم فریم شده و همچنین توسط مهاربند جانبی تقویت گردیده و در نتیجه باعث عمر بالای این نوع درب می گردد.

درب لیزری یا cnc در همدان
بیشتر بخوانید

4- درب فریم قابدار

در این حالت، بائو و پاسار دور تا دور درب فریم شده اند. همچنین قیدهایی برای استحکام بیشتر در وسط درب چوبی قرار می گیرد. قاب وسط درب می تواند از ام دی اف، پلای وود و چوب باشد. این  نوع درب متداول ترین و پرطرفدار ترین نوع ساخت درب است.

ارسال دیدگاه

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم